4 Zář 2021

Krajské přebory Ústeckého kraje 2020-2021

Napsal uživatel admin
krajské přebory 2020

V sobotu 4.9.2021 dodatečně proběhly krajské přebory Ústeckého kraje v herně TTC Litoměřice. Nejvíce hráčů vyslalo naše domácí TTC Litoměřice (Pinka, Tschakert, Hruška, Skokan, Woźnicki, Fojtík, Pospíšil, Balcar) a sekundovali jim převážně hráči z SKST Baník Most (Bíma, Fencl) a mladé naděje (Kabelka, Jedlička, Nechyba, Vršovský) z klubu Apollo Ústí nad Labem. Po základní skupinové části, která až na výjimky nepřinesla překvapivé výsledky (možná stojí za zmínku, že budoucí finalista V. Skokan podlehl ústeckému Jedličkovi), do osmifinále podle předpokladů postoupilo hned 7 domácích hráčů a 6 z nich dále prošlo přes první kolo vyřazovací soutěže až do čtvrtfinále. Tuto šestici z TTC doplnil jen Bíma (SKST Baník Most) a talentovaný mladší žák Jakub Kabelka (Apollo UL). Ten předvedl bojovný výkon a potrápil nasazenou jedničku Honzu Pinku, který musel odvracet ve třetím setu hned 5 matchballů. Od semifinále turnaje to byla záležitost jen domácího TTC, kdy čtveřice Pinka, Hruška, Tschakert a Skokan si to rozdali o finále. A nečekaně se do něho probojovali právě papíroví outsideři, kdy Vašek Hruška porazil Honzu Pinku 3:0 a Viktor Skokan pokořil Tomáše Tschakerta 3:1. Finále bylo už v režii Vaška Hrušky, kdy zdolal Viktora Skokana 3:1 a stal se krajským přeborníkem.

Ve čtyhře jasně dominoval první nasezený pár Pinka-Tschakert, který ve finále porazil mostecký pár Bíma-Fencl. Stupně vítězů na 3.-4. místě doplnily páry dominujícího TTC Litoměřice, a to Hruška-Skokan a Woźnicki-Fojtík.

Kategorii žen vyhrála Martina Štiková (SKP Sever Ústí nad Labem), kdy ve finále zdolala domácí Elišku Petržílkovou. Bronz brala Karolína Kárová z VTŽ Chomutov. Finalistky Štiková-Petržílková spolu získaly i titul ve čtyřhře.