30 Zář 2013

Začátek nové sezony 2013/2014 se blíží.

Napsal uživatel czaka

Po loňské, trochu hektické sezoně, se nám pomalu začínají rozbíhat soutěže v novém ročníku. V rychlosti shrňme, co nás letos čeká. Náš „A“ tým mužů, se po ročním intermezzu v 1.lize, opět vrací do 2.ligy, která slibuje letos velice vyrovnanou soutěž a těžko hledat jasného favorita na postup, jakým byl například vloni Slavoj Ústí n.L. „B“, který také svou roli favorita splnil a „vystřídal“ nás v 1.lize. V systému soutěže je jedna změna týkající se play off a to ta, že odpadá semifinále play off a bude se hrát pouze finále, tzn. kdo chce pomýšlet na postup, musí skončit v zákl. části na 1. či 2. místě. Bohužel ani letos náš kádr nezůstal beze změn a opět jsme o jeden stavební kámen chudší – Víťa Bartošek z prac. důvodů bude tuto sezonu bojovat proti nám ve 2.lize za Spartu Praha. Posil jsme se také nedočkali a tak jsme opět sáhli do našeho „B“ čka, kde máme v záloze dnes již zkušeného Patrika Woznickiho (tímto ti předávám žezlo dědka týmu a největšího vepříka – ikdyž na toho má letos zaděláno někdo jinejco,cha).

Náš „B“ tým bude tak bojovat stejně jako vloni v Divizi, dá se však očekávat na rozdíl od loňska tuhý boj o přežití. V týmu zůstal zkušený Venca Pospíšil, dále náš brať Rado Chrvala a dvě naše mladé naděje Pepa Hervert a Péťa Březovský. Uvidíme jak se klukům letos bez Patrika bude dařit, sám jsem zvědav. Co se týče žen, jak již je známo, kde nic není …. Prostě a jednoduše Heda Eisnerová s Petrou Prášilovou skončily víceméně z rodinných důvodů a mladou Kláru Špačkovou jsme tedy pustili do Liberce resp. Děčína. Více asi nemá smysl tuto skutečnost rozvádět, „modří vědí“ a „červení“ ty nebudou vědět nikdy..

Jako pozitivní vidím, že jsme po delší době byli schopni postavit celý jeden nový mančaft mladých nadějí do okresního přeboru III. třídy a jen doufáme, že mladí budou pokračovat v nastoleném trendu a svou výkonnost neustále posouvat, je to běh na dlouhou trať, což vědí hlavně trenéři Petr Vytejček a Patrik Woznicki, ale jiná cesta není.

Během léta jsme díky dotaci od města Litoměřice, byli schopni vybavit celou halu 8mi novými špičkovými stoly zn. Joola a nezbývá tedy, než je beze zbytku naplnit jak zkušenými, tak především mladými hráči.

Letos jsme se též po dlouhé době přihlásili do Českého poháru a náš start je tento týden v Králově Dvoře proti tamějšímu zkušenému „B“ čku Dvora, který startuje ve 3.lize. Pohár se hraje pouze ve třech lidech, tak uvidíme, jak nám tato soutěž bude sedět.

No a pokud bych se měl  ještě krátce vrátit ke 2.lize, tak jak již je asi známo, hned ve 2.kole tj. 13.10.2013 v neděli od 10:00 hod. hostíme KT Praha s hrajícími legendami ČS. Stolního tenisu: Milanem Orlowskim, Jindřichem Panským, Petrem Javůrkem a Vlastou Kolářem. Myslím, že lepší pozvánka na úvod této sezony ani nemůže být.

 

Autor: czaka©