14 Led 2014

Vydřená výhra s Mostem a triumf Péti Březovského na 4.BT st. žáků

Napsal uživatel czaka

V sobotu jsme zahajovali druhou půlku sezony domácím zápasem proti sousedovi v tabulce Baníku Most. Bohužel se během vánoční pauzy vyskytla komplikace, v podobě nepříjemného zranění ramene po pádu z kola Tomáše Tschakerta, které si vyžádalo přesně měsíční pauzu od konce 1. poloviny sezony v půlce prosince. K zápasu jsme tedy plánovali nastoupit s Pepou Hervertem z divizního béčka a jakýkoliv bodový zisk, by se tak dal považovat za úspěch.

Nakonec jsem se však po krátkém rozehrání před zápasem rozhodl nastoupit a Pepu nechat v záloze na lavičce, kdyby to opravdu nešlo. Klíčem k úspěchu celého zápasu se opět ukázaly debly. Honza H. s Patrikem potvrdili velmi dobré letošní výkony a zkušeného Macháčka s mladým Matuškou porazili poměrem 3:2. Nám se s Honzou podařilo konečně v letošní sezoně zahrát také kvalitního debla a Vondru s Lukaščukem jsme též porazili 3:2, přesto že jsme v pátém setu prohrávali již 1:7, nakonec však výhra 11:8 a celkově vedení 2:0 na úvod. V první rundě jsem nastoupil proti jedniččce hostí Lukaščukovi a ujal jsem se poměrně rychle vedení 1:0 a 6:3, poté se však projevila dlouhá vynucená pauza a podlehl jsem 1:3. Stejným poměrem podlehl vedle zkušenému Vondrovi Honza Hrnčíř a stav utkání byl 2:2. Celý zápas byl dle předpokladů vyrovnaný a tak jsme se tahali až do stavu 8:8. V tu chvíli nastupoval ke klíčovému zápasu Honza Hrnčíř proti Macháčkovi a naštěstí pro nás zápas zvládl v poměru 3:0 a poslal nás do vedení 9:8. Patrik měl v posledním zápase za povinnost přidat posl. bod proti hostujícímu mladému Matuškovi a nezaváhal. Nutno vyzdvihnout výkon Honzy Pinky, který při mé indispozici podržel tým jak se patří a nedovolil soupeři ani bod ! Do tabulky jsme si tak připsali další 3 body a udrželi se dle předpokladů na 4té přícce v tabulce.

TTC Litoměřice - Baník Most 10:8

Body: Pinka 4,5/4,5 Hrnčíř 2,5/4,5 Tschakert 1,5/4,5 Woznicki 1,5/4,5

 

V neděli další naše mladá naděje, Péťa Březovský, dle očekávání vyhrál v Třebívlicích 4. bodovací turnaj starších žáků Ústeckého kraje, kde neztratil ani set a čím dál více si tak říká o šanci okusit už i ligovou atmosféru. Letošní sezona "A" týmu vypadá na to, že bychom v 2. půlce sezony mohli dát šanci i našim mladým nadějím, aby nabrali cenné zkušenosti. 2.liga je zatím sice celkem bez debat nad jejich síly, ale alespoň si to kluci osahají.