27 Srp 2012

Skvělý výkon Honzy Pinky na Prague Open !!!

Napsal uživatel czaka

Turnaj, který každoročně zahajuje domácí sezónu se poslední srpnový víkend poprvé v historii odehrál v nové aréně pražské Sparty. Do Prahy se tak sjely stovky hráčů, kteří soutěžili v mnoha kategoriích. Jak věkových, tak výkonnostních
    Z hráčů působících v TTC se turnaje zúčastnil Jan Pinka a odchovanci litoměřického stolního tenisu (Miroslava Ságlová, Lucie Drobná, Lukáš Lev), kteří v současné době působí v zahraničí.
    Největšího úspěchu dosáhl člen litoměřického „A“ družstva Jan Pinka, který ovládl kategorii určenou pro hráče od 60. místa na žebříčku ČR. Této kategorie se zúčastnilo bezmála 150 stolních tenistů z ČR, Polska, Německa, Slovenska, a také proto patří vítězství v tomto turnaji k největší úspěchům dosavadní kariéry mladého hráče TTC. V téže kategorii startoval i litoměřický odchovanec Lukáš Lev, který vypadl v osmifinále, což se při kvalitním obsazení turnaje dá taktéž považovat za úspěch.
    Naši hráči (vyjma Lukáše Lva) se zúčastnili také hlavní kategorie zvané „ELITE“, která je určena pro všechny bez ohledu na věk a výkonnost. Jak v mužské, tak v ženské soutěži se účastnila kompletní česká špička, ale např. i reprezentanti Polska nebo Slovenska. V mužské soutěži startovalo 110 závodníků, v ženské zhruba polovina. Miroslava Ságlová, Lucie Drobná i Jan Pinka splnili postupem ze základní skupiny výkonností cíl. V prvním kole vyřazovací části ale všichni skončili na raketách žebříčkově lépe postavených hráčů.
    Turnaj sloužil především jako prověrka před blížícím se začátkem nové sezóny a odehraná utkání hráčům měla ukázat, na čem by měli v závěrečné části přípravy ještě zapracovat.
Výsledky k nahlédnutí zde: http://www.prague-open.cz/vysledky
kategorie "C" - vítěz Jan Pinka !!! GRATULACE

Sdílejte! Share it now!