25 Lis 2013

Dvě „povinná“ vítězství proti pražským týmům ve 2.lize mužů.

Napsal uživatel czaka

Ve čtvrtek jsme předehrávali proti Elizze Praha „B“. Elizza přijela pouze ve 3 hráčích a ze základního ligového týmu jen se Zdeňkem Šedivým, ostatní dva borci byli z nižších družstev a tak u nás dostal šanci poprvé si zahrát 2. ligu mladý Pepa Hervert. Bohužel pro něj se dostal právě jen na zkušeného Šedivého, proti kterému neměl moc šancí a byl to tedy jedinný bod, který soupeř získal.

TTC Litoměřice – Elizza Praha „B“ 10:1

Body:      Pinka Jan 3/3

                Woznicki Patrik 2,5/2,5

                Tschakert Tomáš 1/1

                Hervert Josef 0,5/1,5

 

V neděli jsme přivítali El Nino Praha „C“ a soudě dle sestavy soupeře i jeho sobotního výsledku v Mostě (prohra 10:4), jsme čekali podobný průběh jako u kolegů z Mostu. Možná i s tímto vědomím jsme nastoupili do zápasu poněkud vlažněji, to platí hlavně pro mě a Honzu Pinku v deblu, kdy jsme proti Sojkovi a Voříškovi neuhráli ani set a prohráli 0:3. Patrik Woznicki s Honzou Hrnčířem ale potvrdili, že se jim letos v deblech celkem daří a srovnali na 1:1. V prvním singlu jsem po mizerném výkonu podlehl hostující 1ničce mladému Vítovcovi, vedle na stole Honza Hrnčíř prohrál se Sojkou a rázem hosté vedli 3:1. Patrik Woznicki poté v souboji s velezkušeným hrajícím trenérem soupeře Pavlem Špačkem předvedl parádní výkon a vyhrál 3:2. Honza Pinka splnil povinnost proti nejslabšímu hráči soupeře Voříškovi a srovnal tak celkově na 3:3. Na začátku další série však poslali Vítovec a Sojka hosty opět do vedení o dva zápasy v poměru 5:3 a bylo jasné, že tady už jde do tuhého. Honza Pinka otočil naštěstí nepříznivý stav 1:2 na sety proti Špačkovi, já jsem si poradil s Voříškem a bylo opět srovnáno 5:5. Vítovec pak potvrdil zatím 100% výkon a poslal hosty opět do vedení 6:5 a vedle na stole Honza Pinka prohrával se Sojkou 0:2 na sety a nevypadalo to s námi dobře. Honza si však věřil a soustředěným výkonem otočil zápas a srovnal na 6:6. Do vedení jsem nás poprvé dostal poté vítězstvím nad Špačkem – opět v poměru 3:2 a tady se zápas asi zlomil v náš prospěch. Honza Hrnčíř neponechal proti Voříškovi nic náhodě, Honza Pinka potvrdil svou kvalitu a v souboji jedniček porazil Vítovce a i přes mojí prohru se Sojkou, utkání uzavřel ten den tradičně v poměru 3:2 Honza Hrnčíř proti Špačkovi. Celkově tedy 10:7 a nutno přiznat, že jsme si oddechli.

 

TTC Litoměřice – El Nino Praha „C“ 10:7

 

Body:      Pinka Jan 4/4,5

                Hrnčíř Jan 2,5/4,5

                Tschakert Tomáš 2/4,5

                Woznicki Patrik 1,5/3,5

 

V tabulce jsme tak po 8. Kole zůstali se 6ti výhrami a 2ma porážkami na 4tém místě se stejným počtem bodů jako 3tí Union Plzeň, druhá je Mladá Boleslav která má jen o 2 body více a první je suverén letošní sezony KT Praha, který je zatím naprosto 100%tní. Cílem tak zůstává pokusit se prokousat na 2. místo a zahrát si tak finále play off o postup do 1.ligy proti borcům z KT Praha. Úkol to však bude přetěžký, Boleslav má letos výbornou sestavu a zrovna tak Plzeň ukazuje svou kvalitu –konec konců do Plzně zajíždíme v příštím kole, tak se ukáže jak na tom jsme a jaké ambice jsou reálné.

 

Autor:czaka