14 Lis 2016

Další 2 hořké porážky v 1.lize

Napsal uživatel czaka

1.ligový víkend ve znamení najetých 1050ti kilometrů, nás zavál nejprve do "Polska" a poté hned na "Slovensko". V sobotu jsme hráli v Orlové, která po loňské 1.ligové sezoně kdy defacto spadla, posichrovala letošní sezonu hned o 3 posily. Jen ve zkratce - ex extraligový Pavlík z Ostravy, dále bratr Petra Korbela - Richard, který hrával léta 2.rakouskou Bundesligu a pro nás neznámý polák Pisarczyk, a jeho hra buď a nebo, se kterou může porazit "Ma Lina", ale i prohrát s 3ti ligovým hráčem. Průběh utkání byl tak něják tradiční, po 4hrách 1:1 a do 2/3tin utkání naprosto vyrovnaná partie, když jsme dokonce vedli 5:3, poté ovšem série 7mi proher, když 3 znich byly v pátém setu a opět tak odjezd s porážkou.

Přejezd do Hodonína 240km jsme zvládli za 2hod a tak jsme mohli naplno regenerovat na další pro nás z klíčových duelů o záchranu. Bohužel do zápasu proti Hodonínu jsme nevstoupili dobře a prohráli jsme oba debly, což se nakonec ukázalo jako skoro klíčové. Následná porážka Honzy s nadupaným ukrajincem Tymofieievem poslala domácí do vedení 3:0. Lukáš, náš jasně nejlepší hráč víkendu, poté nedal šanci Mikeskovi a snížil na 1:3. Tomáš v zápětí asi v nejlepším utkání sezony nedal žádnou šanci mladému zdržujícímu Lapčíkovi a vrátil nás zpět do utkání. Pepa proti ex superligovému Zajícovi prováhal v 1.setu šance na výhru a poté si již zkušený soupeř výhru pohlídal. Po první rundě singlů tak 2:4 z našeho pohledu. Honza se v neděli neskutečně trápil, neseděli mu míčky (jako asi nikomu včetně domácích) a bojoval hlavně sám se sebou. Proti 4ce domácích Mikeskovi tak otáčel z 1:2 na sety, ale výhru nakonec urval. Taktéž Lukáš na vedlejším stole ubojoval výhru nad mladým Lapčíkem 3:2 na sety a rázem bylo srovnáno 4:4. Poté ovšem za domácí opět 2 těžké kalibry. Tomáš vlítl na Zajíce nevídaným způsobem a rychle se ujal vedení 10:6 vedení v 1.setu, bohužel set nedotáhl a stejně tak 3.set kde měl několik setbolů a tak z naprosto vyrovnaného zápasu byla prohra 0:3. Pepa proti ukrajincovi neměl šanci. Domácí šli do vedení 6:4. Klíčový zápas sehrál Honza proti Lapčíkovi. Bohužel padl ve finále 2:3 a vedlejší famózní jízda Lukáše, kdy smázl Zajíce 3:0 na sety, tak znamenala opět jen snížení na 5:7. Tomáš poté nastupoval proti neomylnému ukrajincovi a první set prohrál 11:2 úplně bez šance, poté však změnil taktiku a rázem to šlo, vedení 2:1 na sety a ukrajinec tomu moc nechtěl věřit. Bohužel ani ve 4tém ani v 5tém setu Tomáš nechytl začátek a ukrajinec zápas dovedl do vítězného konce. 5:8. Pepa poté zabojoval a po velice dlouhé době (od 1.jeho zápasu v sezoně) se radoval z vítězství a snížení na 6:8. Honza bohužel poté na Zajíce nenašel recept a domácí šli do vedení 9:6. Další z klíčových duelů sehrál Lukáš s ukrajincem. Luky v zápase vedl 2:0 na sety a sahal po mečbolech ve 3tí sadě. Jeden sporný - resp. jasný balon pro Lukáše, však rozhodčí u stolu otočil ve prospěch domácího ukrajince, poté se strhla dlouhá debata, která Lukáše bohužel vykolejila a nakonec padl 2:3. Souběžně hrající zápas Tomáše se tak v koncovce 5té sady tedy nestihl ani dohrát. Utkání tak skončilo poměrem 10:6 pro domácí. Co dodat. Asi by bylo lepší mít 5 porážek 10:1 a 2 výhry 10:8. My jsme letos ovšem sběrači těsných proher a tak se logicky krčíme na samém dně tabulky se skore 0-0-7. Pravda, hráli jsme zatím jen 2x doma a 5x venku, ale přesto jsme čekali víc. Za 14dní se konečně opět představíme na domácích stolech proti silnému El Ninu a v neděli proti Spartě, kde už konečně snad nějáké body urveme.