15 Bře 2016

Bitvu o vše v posledním zápase 2.ligy jsme zvládli !!

Napsal uživatel czaka

Poslední víkend základní části ligových soutěží byl bojem o 2místa zaručující jistotu play off. Souboj o 2místa se zúžil na nás, Mladou Boleslav a Elizzu "B". Jako lídr tabulky jsme měli zdánlivě nejvýhodnější pozici, ale opak byl pravdou. Boleslav i Elizza končili 2x na domácích stolech, zatímco my jsme cestovali ven na El Nino Praha "D" a právě na Elizzu "B".

El Niňo "nezklamalo" a opět velice sportovně nasadilo do zápasu, ve kterém El Niňu o nic nešlo, 1.ligistu Frantu Obešla. S tímto trumfem
v zádech, domácím prostředím a mojí tradiční tužkou, kterou na El Niňu dlouhá léta předvádím (a nejen já), jsme nakonec museli překousnout porážku 10:7. Tento výsledek však nebyl nijak kritickým s výhledem na nedělní zápas o vše.

Karty byly rozdané jasně - vítězství Elizzy by jí posunulo do play off a nás mimo na 3tí místo. Každý jiný výsledek (remíza či jakékoliv naše vítězství), posouval do play off nás na úkor Elizzy. Na domácích byl od začátku vidět větší tlak a tíha okamžiku na ně dolehla už v počátečních deblech, kdy  se nám po dlouhé době podařilo vyhrát oba a šli jsme do veledůležitého vedení 2:0. Honza i já jsme potvrdili letošní skvělou formu a neponechali nic náhodě - 4:0 vedení a Elizza pod obrovským tlakem od samého začátku. Vašek s Patrikem poté 2x padli, snížení na 2:4 z pohledu Elizzy, ale poté opět vítězství Honzy a mě a stav 6:2 pro nás. Vašek ani Patrik v zápětí nenašli recept na své soupeře a tak asi posl. naděje pro Elizzu zavládla za stavu 4:6 z jejich pohledu. Zlom přišel v dalších utkáních. Honza nedal sebemenší šanci Novotnému a zvýšil naše vedení na 7:4. Já jsem proti jedničce domácích Hlaváčkovi sice prohrával velice rychle 0:2 na sety a podvědomě jsem se již spíše šetřil na poslední duel proti mladému Průšovi, ale jak to tak občas bývá, s lehkou rukou a bez stresu, se mi podařilo otočit utkání v můj prospěch a poslat nás do vedení 8:4. V tuto chvíli jsme byli pouhý bod od postupu do play off. Tento bod po dalším pětisetovém maratonu přidal Vašek Hruška proti mladému Průšovi a bylo tak hotovo. Patrik poté prohrál se Šedivým, ale utkání definitivně ukončil Honza hladkým vítězstvím s Hlaváčkem a tak jsme brali zaslouženou výhru 10:5 a ukončili fantastickou zákl. část 2. místem o bod za Mladou Boleslaví. Utkání řídil přísný, ale přesný sudí Fausek, a za celou dobu nemusel řešit prakticky jediný sporný okamžik. Utkání o vše proběhlo tak ve skvělé atmosféře a přitom v klidu, což nebývá úplně vždy pravidlem :-)

EL Niňo Praha "D" - TTC "A" 10:7 Body: Pinka 3/4,5 Hruška 1,5/4,5 Woznicki 1,5/4,5 Tschakert 1/4,5

Elizza Praha "B" - TTC "A" 5:10 Body: Pinka 4,5/4,5 Tschakert 3,5/3,5 Hruška 1,5/3,5 Woznicki 0,5/3,5